PlasmaGuard

Quantron S.A. swoją aktywność koncentruje na zagrożeń związanych z zanieczyszczeniem powietrza w pomieszczeniach i szkodliwymi emisjami spalin. Wspólnie z parterami pracującymi od wielu lat nad technologiami oczyszczania powietrza i neutralizacji zagrożeń wypracowaliśmy trwałe i długoterminowe rozwiązania w zakresie oczyszczania powietrza. Oferujemy naszym klientom pewność, bezpieczeństwo i ochronę wiedząc, że wszystkie dostarczane technologie są projektowane, konstruowane i budowane zgodnie z najwyższymi standardami, z najlepszych dostępnych materiałów, a ich obsługa nie wymaga od klienta żadnego wysiłku.

Quantron S.A. jest wyłącznym dystrybutorem rozwiązań technicznych opartych na technologii generowania zimnej plazmy do wytwarzania reagujących rodzajów tlenu i azotu (RONS) o dużej reaktywności do odkażania (dekontaminacji), usuwania bakterii, grzybów, patogenów, pyłków i wirusów (w tym SARS-CoV-2) PlasmaGuardTM.

PlasmaGuardTM to technologia oczyszczania powietrza i powierzchni w całym obiekcie, która współpracuje bezpośrednio z centralnym systemem ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji (HVAC), zaprojektowana specjalnie do zastosowań komercyjnych i mieszkalnych. Skuteczne działanie niszczy patogeny, alergeny i lotne związków organiczne. Oczyszcza całe środowisko wewnętrzne podczas normalnych cykli pracy wentylacji mechanicznej. System reaguje automatycznie gdy zostanie wykryta zmiana jakości powietrza na podstawie czujnika (opcja). PlasmaGuardTM łączy w sobie absolutnie najlepszą dostępną obecnie na rynku technologię oczyszczania powietrza z dodatkowymi zaawansowanymi czujnikami cząstek zawieszonych w powietrzu. Jest to jedyny system, który monitoruje i zarządza zmianami jakości powietrza w czasie rzeczywistym, porównując wyniki z normami lub zdefiniowanymi indywidualnie parametrami. Najbardziej szkodliwe dla zdrowia są unoszące się w powietrzu aerozole i cząsteczki o wielkości poniżej 5 mikronów (µm). Mogą zawierać wirusy i bakterie oraz pozostawać w powietrzu w strefie oddychania nawet do 48 godzin. Standardowa wentylacja, filtracja, światło UV oraz przenośne oczyszczacze powietrza są nieskuteczne przeciwko wirusom o wielkościach < 1 µm (np. SARS-CoV-2 od 60 do 140 nm), które rozprzestrzeniają się w obiektach. Jedynie technologia PlasmaGuardTM aktywnie eliminuje unoszące się w powietrzu aerozole, cząsteczki i wirusy o wielkości 0,05 µm, pozostawiając całkowicie oczyszczone powietrze, którym oddychamy.

Karta specyfikacji

Jak to działa?

USUWA 99,8% WSZYSTKICH ALERGENÓW Z POWIETRZA
I 99,5% AKTYWATORÓW ASTMY

Patogeny będące czynnikami chorobotwórczymi takimi jak wirusy, zarodniki pleśni, bakterie a w tym Gronkowiec złocisty (S. aureus) 99.2%; E. coli 99.5%; A. baummanii 97.4%; Bakteriofaga MS2 99.998%

Alergeny doprowadzające do wystąpienia w organizmie reakcji nadwrażliwości (uczuleniowej, alergicznej) w tym kurz, pyłki, dym.

Chemikalia i lotne związki organiczne (VOCs), które uwalniane są ze środków czystości, farb, rozpuszczalników, pestycydów.