XFed

XFed GLOBAL

Z końcem 2018 r. nawiązaliśmy współpracę z XFed Global mającą na celu poprawę bezpieczeństwa granic i technologii egzekwowania prawa oraz systemów zarządzania i dowodzenia w Europie i na Bliskim Wschodzie.

Nawiązanie współpracy między XFed Global i Quantron S.A.

XFed Global Security Consulting LLC jest firmą licencjonowaną w USA z siedzibą w San Antonio w Teksasie, USA. Spółka XFed została założona w 2016 r. Oferuje i wdraża rozwiązania dla rządów i podmiotów prywatnych, które chcą poprawiać i modernizować swoje możliwości logistyczne i bezpieczeństwa.

W skład XFed wchodzą między innymi byli weterani amerykańskiego Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego (Homeland Security) z dużym doświadczeniem zarządczym i operacyjnym w środowisku międzynarodowym, sprawach dyplomatycznych i bezpieczeństwa.

Podejście konsultingowe XFed Global łączy ludzki element solidnej, ogólnoświatowej sieci podobnie myślących profesjonalistów.

Wspólnie oferujemy pomoc operacyjną i techniczną w zakresie projektowania i wdrażania strategii bezpieczeństwa Cyfrowego, Powietrznego, Naziemnego i Morskiego (CALM ™) oraz naszej międzynarodowej logistyki. Strategiczne partnerstwa XFed Global uzupełniają solidne bezpieczeństwo cybernetyczne, analizę danych wywiadowczych, zarządzanie granicami i migracjami, know-how w zakresie dronów i lotnictwa oraz dochodzenia finansowe i odzyskiwanie mienia.

Drony na uwięzi – LiveSky Hoverfly Technologies

Systemy LiveSky są w pełni autonomiczne, bezpieczne (obraz wideo, komunikacja i inne dane są przekazywane drogą przewodową), w pełni operacyjne w każdych warunkach pogodowych i nie wymagają umiejętności pilotażu.

Wraz z amerykańskim partnerem XFed Global Logistics LLC oferujemy systemy LiveSky – bezzałogowych statków powietrznych na uwięzi – dedykowane do ochrony granic i infrastruktury krytycznej. Systemy LiveSky Hoverfly Technologies zostały zaprojektowane i wyprodukowane w USA.

Najnowsza piąta generacja LiveSky SecurePlus System jest najbardziej wydajnym i elastycznym systemem bezzałogowych statków powietrznych dostępnych na rynku. System standardowo wyposażony jest w czujniki EO/IR, MPU-5 Mobile Ad-hoc Network (MANET). Dodatkowo może być rozszerzony o inne funkcjonalności.

Systemy LiveSky są używane w rzeczywistych warunkach terenowych od roku 2016 i mają za sobą ponad 1000 godzin nieprzerwanych lotów w powietrzu. Użytkownikami systemów LiveSky są obecnie m.in. US Army oraz Fire Department of New York City (FDNY).